Rymanów Zdrój jest regionem położonym w niezwykle czystym ekologicznie zakątku Polski.
Uzdrowisko od blisko 140 lat słynie ze zdrowotnych źródeł wód mineralnych. Czyste tereny, piękne widoki sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Licznie przybywający tutaj turyści i kuracjusze szczególnie oblegają piesze ścieżki Rymanowa Zdroju. Jedną z nich jest postała w 2015 roku Trasa Fitness.

Trasa przyrodnicza podczas której na poszczególnych stanowiskach należy wykonywać określone ćwiczenia. Do tego celu służą odpowiednie przyrządy. Trasa obejmuje łącznie 10 stanowisk. Przy każdym z nich znajduje się tablica informacyjna z określonymi ćwiczeniami.

Trasa Fitness ma swój początek nieopodal Sanatorium Anna i Staś. Biegnie wśród drzew i zieleni, co sprzyja aktywności i relaksowi. To najlepszy sposób na rodzinną wyprawę. Zachęcamy gorąco do odwiedzenia Trasy Fitness w Rymanowie Zdroju.

Stanowiska na trasie:

1. Wspornik - należy wykonać na urządzeniu rozciąganie nóg. Stajemy na jednej nodze, a drugą opieramy o poręcz. Pochylając się próbujemy dotknąć poręczy. Ćwiczenia wykonujemy na obu nogach.2. Ławka pozioma - ćwiczenia wykonujemy leżąc na plecach, ręce pod głową a stopy na platformie. Unosimy tułów robiąc tzw. "brzuszki".3. Masażer - na tym urządzeniu wykonujemy masaż bioder oraz pleców (mięśni). Należy oprzeć się o przyrząd i poruszać ciałem na różne strony.4. Prasa nożna - ćwiczenia na tym urządzeniu wzmacniają mięśnie nóg. Siadamy na przyrządzie z nogami na podestach. Prostujemy nogi odpychają się.


5. Mini Crosfitt - bogato rozbudowane stanowisko - 11 możliwości ćwiczeń, między innymi drążki do podciągania, drabinka, poręcze równoległe, kółka gimnastyczne oraz ławka. Wykonujemy tutaj ćwiczenia siłowe.


6. Wyciąg górny - urządzenie pomaga budować mięśnie i poprawia koordynacje ruchową. Należy usiąść na urządzeniu, chwycić drążek i przyciągnąć do siebie po czym utrzymać daną pozycję.


7. Poręcze równoległe - pozwalają odbudować mięśnie. Wykonujemy podciąganie nóg do brzucha oraz pompki na poręczach.


8. Expander - główna zaleta ćwiczeń na tym urządzeniu to budowa mięśni. Należy stanąć na podestach, złapać uchwyty i rozszerzać nogi.


9. Twister - ćwiczenia na koordynację ruchową, stojąc na platformie i trzymając uchwyty obracamy się w lewą i prawą stronę dolna partia ciała).


10. Kozioł - urządzenie do rozciągania mięśni. Stojąc tyłem do urządzenia i łapią uchwyty staramy się położyć na przyrządzenie.