Klimkówka jest jedną ze wsi w gminie Rymanów, do której prowadzą piesze szlaki z Rymanowa Zdroju i Iwonicza Zdroju (trasa spacerowa żółto-biała). Można też odwiedzić Klimkówkę podczas wyprawy rowerowej "Szlakiem między Zdrojami".

Niewielka miejscowość leżąca w tak zwanym Międzyzdroju skupia około 1857 mieszkańców (na bazie danych z 2013r).

W Klimkówce znajduje się kilka obiektów atrakcyjnych turystycznie. Między innymi zabytkowy Park Dworski (obecnie na jego terenie znajduje się lokal gastronomiczny z bazą noclegową). Kościół Parafialny pw św. Michała Archanioła z 1854r. oraz cmentarz z wieloma zabytkowymi nagrobkami, jak również kościół filialny pw Znalezionego Krzyża świętego i Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

kościół filialny pw Znalezionego Krzyża świętego i Pana Jezusa Ukrzyżowanego


Historia kościółka jest dość ciekawa. Świątynia powstała w miejscu, gdzie wyorano krucyfiks, na widok którego nawet woły uklękły. Obiekt drewniany z neobarokowym ołtarzem i cudowną figurą Jezusa.
W pobliżu kościółka znajdują się źródła z cudowną wodą. Co roku na 3 maja odbywa się tam odpust, na który chętnie przybywają okoliczni mieszkańcy i turyści.

Szlaki z klimkówki


Klimkówka widok na wieś i wiatraki


Okolica Klimkówki jest piękna, mnóstwo zieleni i lasy zachęcają do pieszych wędrówek. Widoki na pewno zrobią wrażenie na niejednym turyście.

Klimkówka widoki

kamienna figura w Klimkówce