Sanatorium „Stomil” to obiekt uzdrowiskowy położony na terenie Rymanowa Zdroju przy ul. Świerkowa 1 w przepięknej górskiej scenerii. Budynek bowiem usytuowany został na wzgórzu otoczonym mnóstwem zieleni. Stojąc przed budynkiem, spomiędzy lasu wyłania się widok na część miejscowości oraz lokalnie przepływającą rzekę – Tabor.

 


Blisko kompleksu „Stomil” znajduje się leśna scena zwana amfiteatrem, której walory otoczeniowe doceni każdy entuzjasta działalności kulturalno-oświatowej organizowanej na świeżym powietrzu. Ponadto w obrębie obiektu znajduje się sekcja wypoczynkowa z miejscem na ognisko czy grill.


Kompleks, o którym mowa to głównie baza hotelowa wraz z punktem gastronomicznym, a także zakład przyrodoleczniczy z rozwiniętą sekcją sportowo-rekreacyjną.
„Stomil” dysponuje pokojami wyposażonymi w węzeł sanitarny, lodówkę, telefon i telewizor oraz bezprzewodowy internet. Są to pokoje 1,2,3,4 osobowe.

Na terenie obiektu znajduje się jadalnia mieszcząca około 80 osób oraz kawiarnia (60osób). Na terenie kawiarni organizowane są prezentacje, pokazy oraz popularne wieczorki taneczne.


Baza zabiegowa, którą dysponuje sanatorium jest nowoczesna i tworzą ją
gabinety:
- masaży ręcznych i wirowych,
- inhalacji,
- fizykoterapii,
- hydroterapii,
- balenologii,
- lecznicze i zabiegowe,
oraz sala zabiegowa wyposażona w:
- rowerki,
- materace,
- drabinki,
- lustro korekcyjne,
- UGUL z osprzętem.
W leczeniu schorzeń wykorzystywane są tutaj nowoczesne techniki i profesjonalny sprzęt, to wszystko poparte wykwalifikowaną kadrą pracowniczą.
Zakład przyrodoleczniczy wyposażony jest również w stoisko z wodą mineralną „Tytus” (własna pijalnia).

Podczas pobytu w Sanatorium „Stomil” można skorzystać z leczenia w zakresie cukrzycy, schorzeń reumatologicznych, schorzeń narządów ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, układu krążenia oraz schorzeń okresu okołomenopauzalnego. Do ich leczenia wykorzystywane są formy leczenia takie jak:
- elektroterapia
- hydroterapia
- balneterapia
- krioterapia
- kinezoterapia
- światłolecznictwo
- ciepłolecznictwo