Wołtuszowa jest terenem nieistniejącej wsi leżącej na obszarze Rymanowa Zdroju, w dolinie Czarnego Potoku.Obecnie jest to chętnie odwiedzane miejsce przez spacerowiczów ze względu na niezapomniane walory widokowego oraz trasy piesze z dala od zgiełku (przez Wołtuszową biegnie szlak na trasie Rymanów-Puławy - Główny Szlak Bieszczadzki).
Idealne miejsce na piesze wycieczki rodzinne, po drodze tablice z informacjami dotyczącymi gatunków ziwerząt i płazów żyjących na tym terenie). Napotkają Państwo także wiatę, przy której można odpocząć,

Jak dotrzeć na Wołtuszową?

Na Wołtuszową trafimy wybierając drogę przy górnym przystanku autobusowym w kierunku budynku "Polonia". Idąc drogą asfaltową prosto mijamy leśniczówkę i dochodzimy do szlabanu. W tym miejscu rozpczyna się trasa przez las, gdzie spacer uprzyjemnią nam piekne widoki.
Pierwszym przystankiem może być spoczynek przy moście.  Podziwiać można rozlewisko wodne na skraju którego dostrzeżemy źródło wody oraz ławeczki.Kontynuujac drogę na wprost i skręcając w prawo tuż przy kapliczce dochodzimy do tzw. cerkwiska (gdzie z pozostałości po cerwii ocalały tylko leciwe drzewa), w jego sąsiedztwie stoją drewniane rzeźby. Nieopodal znajduje się także przycerkiewny cmentarz (ogrodzony w 1999r.).